janssen третмани на лице

attention all natural beauty lovers! Линија на луксузни и високо квалитетни производи за нега на лице

– Овие третмани се хигиенски третмани наменети за темелно чистење на кожата од вишокот на себум (маснотии) и наталожените мртви клетки на површината на кожата.

– Придобивките од класичниот третман на лице се состојат во тоа што после третманот кожата е чиста, со зголемена циркулација на крв во поткожното ткиво.

Класичен третман на лице со „Janssen“ козметика 
 вклучува:
– чистење на лицето со млеко од Janssen козметика за хидратација на кожата
– пилинг
– истиснување на комедони
– масажа на лице во времетраење од 10 мин.
-маска во зависост од избраниот третман од Janssen козметика
– завршен хранлив крем

– Времетраење на третманот: 1 час

Детокс третман: 1.300,00 денари

Третман за избелување: 1.700,00 денари

Третман за регенерација: 1.500,00 денари

Третман за масна и проблематична: 1.600,00 денари

Anti Age третман: 1.500,00 денари

Закажете го вашиот термин уште денес

Побарај Термин

Потполнете ги потребните полиња и одберете го посакуваниот датум, а ние ќе Ве контактираме во најскоро време.